دلان را بهتر بشناسیم

اولین فروشگاه اینترنتی فروش زیورآلات با تایپوگرافی فارسی در ایران

معرفی نشان تجاری، شرکت دلان و محصولات آن

دلان دارای پروانه فعالیت از سوی سازمان صنعت،معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران است و فروشگاه اینترنتی خود را به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی فروش زیورآلات (گوشواره، گردنبند، دستبند و پابند) با تایپوگرافی فارسی در ایران راه اندازی کرده است .

شرکت کارآفرینان هنر و ایده دلان با مسئولیت محدود به شماره ثبت ۴۰۳۲۴ طراحی محصولاتی از قبیل؛ زیورآلات (شامل گوشواره، دستبند، گردنبند، پابند/خلخال بصورت نیم ست و منفرد )، پوشاک، عینک، کمربند و … را در کارنامه خود دارد.

نام و نشانه تجاری دلان در اداره ثبت علائم تجاری سازمان ثبت اسناد و املاک ایران طبق شماره ثبت ۰۱۲۸۳۰ الف/۹۱ به ثبت رسیده است؛ و تمامی طرح، موتیف، تایپوگرافی و فرم های تلفیقی-نوشتاری زیورآلات (موجود در سایت) همچنین نشانه این شرکت در دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران به شماره ۷۹۵۶ – ۸۱۸۴ به ثبت رسیده است.
در حال حاضر تنها مرجع فروش محصولات دلان، وبسایت www.DelanFashion.com است و این نشان تجاری تنها از طریق فروش اینترنتی (از طریق وبسایت) امنیت اصل بودن محصولات را برای مشتریان تضمین می کند.

با گذشت زمان و فعالیتهای تخصصی کارگاه هنری دلان، تولیدات دیگری نیز به جمع آثار و محصولات اضافه خواهد شد. که این تولیدات بصورت ماهانه و از طریق خبرنامه به پست الکترونیک مشتریان عضو باشگاه دلان ارسال خواهد شد. همچنین شرکت دلان آماده شنیدن پیشنهادات،انتقادات و نظرات مشتریان خود از طریق بخش “ارتباط باما” وبسایت دلان می باشد.

همچنین دلان بخشی با عنوان “سوالات متداول” را در سایت قرار داده است که مجموعه ای از سوالات مشتریان همچنین توضیح در ارتباط با محصولات، تولیدات و مواردی از این دست تشریح گردیده است.

استودیو طراحی دلان

استودیو دلان کارگاه تایپوگرافی-کالیگرافی و طراحی مُد همچنین زیورآلات دست ساز شامل گردنبند، گوشواره، گل گوش، انگشتر، دستبند، خلخال، دگمه، و … است. محصولات دلان با سه جنس طلا، نقره و آلیاژ دلان (ترکیبی از چند آلیاژ) و ضخامت تقریبی ۰٫۷ میلیمتر تولید می شوند.

در کارگاه طراحی، ابتدا محصول و طرح از نظر ساختار تولیدی، زیبایی شناسی، ماندگاری، قابلیت تکثیر و موارد تکنیکی-تولیدی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد؛ و پس از پیش طرح (اسکیس)، اتود اولیه و طرح MVP جهت بررسی عرضه به بخش فروش ارائه می گردد.

کارگاه طراحی و ایده پردازی دلان با اهتمام به حفظ و گسترش فرهنگ ایرانی، در تلاش است تا تمامی فرم، طرح، تایپوفیس و ساختار کلی محصولات از اصالت بومی برخوردار بوده و از فرهنگ ایرانی تاثیر گرفته باشند.

بدیهیست براساس شماره ۱۱۰۸۵۰/۹۴ تمامی طرح ها، تصاویر و نشانه شرکت دلان در دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است و هرگونه کپی برداری، تکثیر و اقدام به نمونه برداری از طرح محصولات، تصاویر و نشانه دلان طبقه ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان (هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند) به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم و مستلزم پرداخت جزای نقدی نیز خواهد شد.

اصالت محصولات

برای جلوگیری از جعل آثار و سوء استفاده از اعتماد مشتریان، نشانه ی تجاری دلان در پشت تمام محصولات ضرب گردیده و تمامی آثار دارای کد اختصاصی فروش با نام و مشخصات مشتری می باشند. بخش سفارشات کارگاه هنری دلان آماده دریافت سفارشات ویژه شامل نام، عنوان شخصی و برندهای تجاری می باشد. لازم به ذکر است که کارگاه هیچ نماینده فروشی نداشته و فروش محصولات تنها از طریق همین وب سایت انجام می پذیرد.